Sty 03

Częste przyczyny łysienia

leczenie łysienia plackowategoCzasami poradzenie sobie z chorobą może być bardzo trudne, nawet wtedy, gdy uda się szybko stwierdzić, co dokładnie nam dolega. Wyjątkowo uciążliwe przypadki zdarzają się także podczas leczenia skóry głowy, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z chorobami autoimmunologicznymi lub dziedzicznymi przypadłościami. Dzięki trychologii można stosować skuteczną terapię, nawet w wypadku takich trudnych do zwalczenia chorób. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i wprowadzać w życie wszystkie zalecenia trychologa.

Hormony winne wypadaniu włosów?

leczenie łysienia androgenowegoIstnieje wiele chorób dotykających skórę głowy. Wymagają one wykorzystywania specyficznych metod leczenia, dlatego tak ważne jest, by mieć stuprocentową pewność, z czym mamy w danym przypadku do czynienia. W tym artykule skupimy się na dwóch bardzo ciężkich chorobach, których leczenie niestety bywa bardzo uciążliwe. Mowa tu o łysieniu plackowatym oraz androgenowym. Niestety nie są to rzadko spotykane przypadłości. Łysienie plackowate dotyka najczęściej osób przed trzydziestym rokiem życia. Charakteryzuje się powstawaniem na głowie łysych miejsc, które coraz bardziej się rozprzestrzeniają. Nawet co czwarta osoba cierpiąca na tę chorobę traci wszystkie włosy z głowy. To choroba autoimmunologiczna, co oznacza, że system odpornościowy organizmu nie rozpoznaje naszych mieszków włosowych i próbuje się ich pozbyć. Leczenie łysienia plackowatego może być bardzo trudne, szczególnie u dzieci, które również dotyka ta przypadłość. Łysienie androgenowe wywołane jest natomiast najczęściej nadmiarem męskich hormonów w organizmie. To najczęściej spotykana choroba skóry głowy i dotyczy przeważnie mężczyzn. Kobiety jednak również mogą na nią zachorować. Ta przypadłość jest dość łatwa do rozpoznania u mężczyzn, kobiety muszą natomiast przejść przez specjalne badania, by upewnić się, z czym mamy do czynienia. Na szczęście leczenie łysienia androgenowego, prowadzonego przez specjalistę, jest skuteczne, mimo iż czasami niesie za sobą pewne trudności. Zarówno łysienie plackowate, jak i androgenowe można wyleczyć, korzystając ze specjalnych zabiegów, takich jak mezoterapia. Wyróżniamy kilka jej rodzajów, a zasadniczo polega ona na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych, m in. osocza bogatopłytkowego. W ten sposób można przywrócić swoim włosom dawną siłę.

Chociaż wyleczenie chorób skóry bywa niezwykle trudne, to specjalistom coraz częściej udaje się przeprowadzać skuteczną terapię. Dobry trycholog będzie wiedział, jaką kurację należy zastosować, żeby nam pomóc. Dzięki połączeniu doświadczenia, nabytego podczas lat praktyki oraz wszechstronnej wiedzy teoretycznej potrafi on bez większych trudności dostosować właściwą terapię do konkretnego problemu.

Leave a reply