Sty 03

Leczenie włosów pod opieką trychologa

lekarz od wypadania włosówNiezależnie od tego, z jakimi chorobami się zmagamy, podstawą jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, będącego w stanie skutecznie nam pomóc. Jeśli zaczną nam wypadać włosy, powinniśmy udać się do trychologa. Warto jednak najpierw dowiedzieć się, kogo możemy nazwać specjalistą od włosów. Ściśle rzecz ujmując — nie jest on lekarzem. Trychologami często zostają osoby mające doświadczenie w kosmetologii lub pielęgniarstwie. Muszą one przejść przez specjalistyczne kursy, bez których nie można otworzyć profesjonalnego gabinetu. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu są w stanie skutecznie pomagać w walce z łysieniem.

Pomoc trychologa i zasięganie opinii lekarskiej

Specjalista od włosów - lekarz trychologIstnieje mnóstwo potencjalnych przyczyn łysienia. Najczęściej odpowiedzialne za ten proces są choroby skóry głowy. Zdarza się jednak, że utrata włosów ma podłoże psychiczne lub problemem jest nieprawidłowe działanie niektórych gruczołów w organizmie. By zdiagnozować przyczynę, trzeba by posiadać specjalistyczną wiedzę dotyczącą wielu rozległych dziedzin, co bywa niemożliwe. Mimo to jednak lekarz od wypadania włosów stał się wyjątkowo potrzebny w dzisiejszych czasach. Z tego powodu konieczne było powstanie trychologii. Specjalista od włosów nie może być jednocześnie genialnym dermatologiem, endokrynologiem oraz psychologiem. Selekcjonuje on jednak niezbędną wiedzę z każdej z tych dziedzin, by móc skutecznie orzekać, dlaczego wypadają nam włosy. Dobry trycholog najpierw przeprowadzi podczas rozmowy z pacjentem wstępne rozpoznanie problemu, później natomiast wykona trichogram oraz trichoskopię — specjalistyczne badania, o których więcej dowiedzą się Państwo z kolejnych artykułów. Po takich badaniach laboratoryjnych trycholog postawi diagnozę i skieruje nas na konsultacje do lekarza specjalisty. Dzięki temu, gdy tylko zostaną wypełnione wszelkie, niezbędne formalności, będziemy mogli rozpocząć odpowiednią, bezpieczną terapię. Tam, gdzie lekarze bywają bezradni, trycholog będzie w stanie znaleźć rozwiązanie problemu.

Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne zwraca uwagę na to, że w przypadku problemów z łysieniem powinniśmy mówić raczej o terapii, niż o leczeniu. Przyczyną często są choroby dziedziczne lub hormonalne, których nie uda się do końca wyleczyć, jednak skutecznie można walczyć z ich przykrymi objawami. Dzięki profesjonalnej opiece, którą roztoczą nad nami trycholodzy, będziemy mogli zadbać o dobry stan naszych włosów.

Leave a reply