Sty 03

Odbudowa wyrwanych włosów

najlepszy trychologMnóstwo osób zmaga się z chorobami skóry głowy, przez które wypadają włosy. Każdy przypadek jest trudny, a przyczyn może być wiele. Najczęściej trzeba wykonać badania dermatologiczne, lub skierować się do endokrynologa, by poznać przyczyny problemu. W niektórych przypadkach należy ściśle współpracować z psychologiem. Takim szczególnym zaburzeniem jest trichotillomania, czyli choroba objawiająca się wyrywaniem włosów przez pacjenta, często połączona z ich zjadaniem.

Leczenie trichotillomani wymaga udziału psychologa

lekarz od włosówSzacuje się, że trichotillomania dotyka zaledwie 1% społeczeństwa. Niestety ze względu na to, że jest ona tak rzadko spotykana, lekarze często nie znają skutecznych metod na to, by pomóc pacjentowi. Trycholog z Katowic bądź innego miasta zdaje sobie sprawę z tego, że trichotillomania różnie się objawia. Pacjenci najczęściej wyrywają sobie włosy garściami, czasami dodatkowo je zjadają. Przyczyn takiego patologicznego zachowania może być wiele. Najczęściej wiąże się to z depresją lub nieumiejętnością radzenia sobie z silnym natężeniem stresu. Włosy wyrywane z cebulkami mogą niestety nie odrosnąć, w zdecydowanej większości przypadków można jednak uratować fryzurę chorego. Lekarz od włosów będzie stosował standardowe metody postępowania, gdyż najczęściej wybieraną drogą jest leczenie za pomocą osocza bogatopłytkowego, podobnie jak w przypadku łysienia związanego z chorobami skóry głowy. Taki specyfik aplikuje się poprzez urządzenie do mezoterapii. Ważne, by przez cały czas pacjent miał zapewnioną opiekę psychologa. W przeciwnym wypadku możliwy będzie nawrót choroby, a wszystkie wysiłki spełzną na niczym. Nie wystarczy jednak zadbać tylko o włosy. W przypadku tak poważnych chorób psychicznych priorytetem jest to, by pacjent osiągnął również równowagę emocjonalną. Dopiero gdy stan psychiczny chorego będzie stabilny, może rozpocząć się terapia, prowadzona przez najlepszego trychologa. Konieczne będą regularne zabiegi, odpowiednia suplementacja, oraz zdrowa dieta. Całkowity powrót do zdrowia może potrwać, ale samoocena pacjenta jest warta włożonego wysiłku.

Każdy zasługuje na fachową pomoc, którą często mogą zaoferować jedynie najwyższej klasy specjaliści. W wypadku chorób psychicznych związanych z niszczeniem własnych włosów konieczne jest wsparcie psychologa oraz najlepszego lekarza od włosów. Tylko dzięki terapii prowadzonej przez wykwalifikowanego trychologa, pacjent sprawi, że jego włosy znów będą zdrowe i silne.

Leave a reply